RehaCom
A RehaCom kognitív képességek habilitációját és rehabilitációját célzó számítógépes szoftver. Olyan emberek számára fejlesztették ki, akik traumás agysérülést szenvedtek, vagy stroke utáni rehabilitációra szorulnak, időskori demenciában szenvednek, illetve olyan immunbetegségekben szenvednek, melyek negatívan hatnak a végrehajtó funkciókra (pl.: Sclerosis multiplex). Bizonyos nehézségek, betegségek kiegészítő fejlesztésére is alkalmas, mint pl. ADD, ADHD, tanulási zavarok, szervezetfejlesztés, memóriafejlesztés.
Klinikailag bizonyított hatású, tanulmányokkal alátámasztott módszer, mely az összes kognitív terület fejlesztésére alkalmas. A program auto-adaptív, ami azt jelenti a gyakorlatban, hogy az egyes funkció-specifikus feladatok az egyén aktuális szintjéhez igazodnak, és nehezednek. A tréning során először a kliens képességei úgynevezett screening modulok révén felmérésre kerülnek, majd ez alapján egyéni tréningtervet állít össze a kezelő. A tréningmodulok több száz specifikus feladatot tartalmaznak, melyek révén garantált az egyén képességeinek fejlődése. Ilyen képességek például az emlékezet, a figyelem, a végrehajtó funkciók.
A RehaCom tréningek otthoni home tréning formában is végezhetőek betanítási fázis után. Ilyenkor a terapeuta, vagy kezelő távolról is nyomonkövetheti a tréninget, vagy utólag megnézheti annak eredményeit.
GYIK
Milyen nehézségek esetén érdemes kipróbálni módszereink egyikét?
– figyelem problémák (ADD, ADHD)
– szorongás
– hangulati zavarok
– stroke utáni felépülés
– teljesítményfokozás
– kiégés megelőzése
– autizmus
– alvászavar
– fejfájás
– kognitív funkciók fejlesztése
– tanulási zavarok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia)
– stressz kezelése
– iskolaelőkészítő képességfejlesztés
A három módszer számos egyéb területen is felhasználható, melyről részletesebben facebook oldalunkon tájékozódhat.
Milyen életkorban alkalmazhatóak a módszerek?
Kisgyermekeknél (kb.5 év), kisiskolásoknál, serdülőknél, fiatal felnőtteknél, felnőtteknél és idős korban egyaránt alkalmazható. Kiskorúak esetén csak a szülők írásos hozzájárulásával lehet igénybe venni a szolgáltatásainkat.
Mi lesz a felmérésen?
Felveszünk egy részletes anamnézist, hogy pontos képet kapjunk a programterv kialakításához.
Kiválasztjuk a megfelelő módszert és átbeszéljük annak működési elvét.
Kipróbáljuk, hogy biztos képe legyen a módszerről, és azonnal megtapasztalja annak előnyeit.
A tréningek gyakorisága heti 2-3 alkalom, melynek lehetséges időpontjait átbeszéljük. (Bizonyos esetekben lehetőség nyílik otthoni, úgynevezett home tréningre is, súlyos funkcióvesztések visszaszerzése céljából, pl.: agyvérzés után)
Mire számíthat a felmérés után?
Folyamatos nyomonkövetésre, a tréningek után szóbeli visszajelzésre.
Egyéni tempóra, így mindig biztosítjuk az optimális terhelést. Nem esünk túlzásba, csakhogy mindenáron a terv szerint haladjunk. Ha kell, változtatunk a biztos cél érdekében.
A tréningprogram után a céloknak megfelelő kimeneti mérésekre, mellyel pontos eredményeket kapunk a fejlődésre vonatkozóan.
Egészségesebb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb életre.
Egészségesebb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet szeretne?